
Rūgštinis valymas – greitoji pagalba riebiai ar ne pagal laiką pasenusiai odai
Odos išvaizda keičiasi fiziologiškai su amžiumi, tad jos būklė dažnai vadinama tikruoju mūsų sveikatos atvaizdu. Nenuostabu, kad, veikiama streso, neigiamų emocijų, rūkymo, netinkamo maisto, per mažo vandens kiekio ar priežiūros trūkumo, odos išvaizda prastėja.
Pasižiūrėję į veidrodį esate nepatenkinti dėl riebios, probleminės ir ne pagal laiką anksčiau pasenusios veido odos? Tokiu atveju, tinkamiausias būdas susigrąžinti skaisčią ir jaunatvišką odą be didelių išlaidų ir skausmingų procedūrų – veido valymas naudojant rūgštis.
Apie laiko patikrintas rūgštines veido valymo procedūras ir jų išskirtinai efektyvų jauninimo poveikį kalbamės su patyrusia kosmetologe Rasa Tatarūniene.
Rūgštinis valymas – greitoji pagalba riebiai ar ne pagal laiką pasenusiai odai
Odos išvaizda keičiasi fiziologiškai su amžiumi, tad jos būklė dažnai vadinama tikruoju mūsų sveikatos atvaizdu. Nenuostabu, kad, veikiama streso, neigiamų emocijų, rūkymo, netinkamo maisto, per mažo vandens kiekio ar priežiūros trūkumo, odos išvaizda prastėja.
Pasižiūrėję į veidrodį esate nepatenkinti dėl riebios, probleminės ir ne pagal laiką anksčiau pasenusios veido odos? Tokiu atveju, tinkamiausias būdas susigrąžinti skaisčią ir jaunatvišką odą be didelių išlaidų ir skausmingų procedūrų – veido valymas naudojant rūgštis.
Apie laiko patikrintas rūgštines veido valymo procedūras ir jų išskirtinai efektyvų jauninimo poveikį kalbamės su patyrusia kosmetologe Rasa Tatarūniene.
Ypatinga rūgštinių valiklių formulė
Šiuo metu rūgštinių priemonių pritaikymas odos valymui yra ypač plačiai paplitęs. Renkantis tinkamiausią rūgščių valiklį ir siekiant geriausio rezultato, privalu atsižvelgti į metų laiką, individualias odos ypatybes, problemas bei anksčiau taikytą priežiūrą. Kosmetologui rekomendavus rūgštinius preparatus gali naudoti įvairaus amžiaus ir odos tipų savininkai, išskyrus klientus, kuriems nustatytas ypatingas jautrumas kažkuriai rūgščiai.
Sudėtyje esančios specialios veikliosios medžiagos – alfa hidroksi (AHA) pieno, glikolio, piruvinė, migdolinė, azelaino bei beta hidroksi (BHA) salicilo, tricholacto rūgštys – lemia, kad odos atjauninimo rezultatas pastebimas per atitinkamai trumpą laiką be jokių plastinių operacijų. Įdomu tai, kad tirpios vandenyje AHA rūgštys, dar vadinamos vaisių rūgštimis – išgaunamos iš cukranendrių, obuolių, vynuogių ir citrusinių vaisių.
Rūgštinis valymas gali pristabdyti laiką
Pagrindinis rūgštinių valiklių veikimo principas – veiksmingas negyvų odos ląstelių sluoksnių šalinimas. Tokiu būdu ląstelės sparčiau atsinaujina, o veido oda tampa ne tik sveikesnė, švaresnė, bet ir skaistesnė.
Tikslingai ir saikingai naudojamos rūgštys gali padėti išspręsti odos dermatologines problemas, lėtinti senėjimo procesus, atstatyti natūralų odos pH, atgaivinti odą, sutraukti poras bei sureguliuoti riebalinių liaukų sekreciją ir melanocitų sintezę.
Dėl savo unikalios struktūros rūgščių valikliai padeda odos sveikatą atstatyti keliais lygmenimis:
- Didėja odos pralaidumas: mažinamas paviršinės odos epiderminių ląstelių sulipimas ir tokiu būdu apsaugoma nuo raginio sluoksnio sustorėjimo. Taip paviršinio odos sluoksnio sandara suretėja, o tai padeda geriau įsisavinti kitus odos priežiūros produktus – serumus, koncentratus, kremus.
- Lėtinamas odos senėjimas: didinamas tikrosios odos – dermos – sluoksnis, koncentruojamas būtino odai baltymo kalogeno kiekis, gerinama elastinių skaidulų struktūra.
- Atnaujinami net ir giluminiai odos sluoksniai: dėl smulkios molekulinės masės, rūgštys patenka ypač giliai ir skatina odos drėgmę atstatančių (glikoproteinų) ląstelių gamybą.
- Lygesnė ir jaunesnė oda: rūgštys priverčia išorinio odos sluoksnio (epidermio) ląsteles ragėti, greitėja keratinizacija, jos nusisluoksniuoja, todėl oda tampa stangresnė ir mažiau pastebimos raukšlės.
Iš kitų būdų rūgštinis odos valymas išsiskiria kartu atliekamų funkcijų įvairiapusiškumu. Nors mechaninis odos valymas gerai išvalo užsikišusias poras ir dezinfekuoja odą nuo plintančių bakterijų, tik AHA ir BHA rūgštys dar papildomai sureguliuoja odos drėgnumą, slopina riebalinių liaukų aktyvumą bei inicijuoja odos atsinaujinimą. Be to, rūgštinės medžiagos stiprina odos imunitetą ir suteikia natūralaus spindesio.
Praktiniai patarimai prieš ir po odos valymo rūgštimis
Odą valyti rūgštimis yra naudinga, tačiau būtina žinoti apie tam reikalingas sąlygas. Rūgštiniai valikliai gali būti aukštos ir žemos koncentracijos, nuo to priklausomai jie skirtingai veikia ir skverbiasi į odos struktūrą. Pagal tai kokios koncentracijos ir kokia rūgštis, kokiam tikslui naudojama reikiamas rezultatas gali būti pasiekiamas nuo kelių dienų iki kelių savaičių:
- Glikolio rūgštis aknei ir riebiai odai.
Šioms problemoms gydyti naudojant glikolio rūgštį gali užtekti iki 5 procedūrų. Jei aknė įsisenėjusi, gali prireikti iki 10-12 procedūrų jas atliekant kas 2 savaites. Šiuo atveju nereikia nerimauti, jei oda po procedūros lieka sudirgusi, paraudusi, kelias dienas šerpetoja – galutinis rezultatas bus matomas praėjus savaitei ar po visos terapijos.
Po aknės ar riebios/mišrios odos valymo rūgštimis namuose prižiūrint odą griežtai nepatariama naudoti odos pH atstatančio toniko ar panašių priemonių. Tai nenaudinga dėl bakterijų plitimo, kadangi bakterinis dauginimasis stabdomas būtent rūgštinėje terpėje. Verčiau po procedūros rūpinantis oda namuose derėtų naudoti rūgštinį prausiklį ir serumą, kurie sureguliuotų riebalines liaukas bei neužmišti drėkinančio kremo.
„Germaine de Capuccini“ PUREXPERT drėkinantis ir paverčiantis odą matine kremas-gelis riebiai odai dėl savo specialiai pritaikytos formulės ypač rekomenduojamas problematiškai odai. Palaikantis natūralią odos drėgmę kremas inicijuoja jos regeneraciją, bet tuo pačiu neleidžia susidaryti spuogams.
- Pieno ir piruvinė rūgštys kuperozinei (turinčiai kraujagyslių sutrikimų) odai.
Glikolio rūgštis šiam odos tipui per skvarbi ir itin nerekomenduojama. Tuo tarpu pieno rūgštis veikia tik odos paviršių, ją drėkina, balina ir stangrina. Naudojant pieno, piruvinę rūgštį ar jų kompleksą sausai ir stangrumo netekusiai odai gydyti rezultatas matomas jau kitą dieną po procedūros. Tokia vienkartinė greitoji terapija dažniausiai nesukelia sudirgimų, todėl procedūrą galima atlikti dieną prieš šventę ar netgi per pietų pertrauką.
Po valymo sausėjančiai ar stangrumą praradusiai odai turėtų būti taikomos švelnesnio poveikio kasdienės odos priežiūros priemonės, kaip kad drėkinantis valymo pienelis, stangrinantis tonikas, antioksidacinis ar atstatymą skatinantis serumas bei maitinantys, lipidinį barjerą atstatantys kremai.
Profesionalios kosmetikos „Germaine de Capuccini“ SYNERGYAGE linija – ypatingos sudėties produktai specialiai pritaikyti jautresnei ir sausai odai. INTENSIVE RELIEF – patikrinto veiksmingumo odą drėkinantis bei apsaugantis kremas itin naudingas sudirgimams ir jautrumui malšinti. Šio kremo veikliosios medžiagos skatina odos gijimą, atsinaujinimą ir efektyviai pamaitina odą net ir šaltuoju sezonu.
„Germaine de Capuccini“ taip pat siūlo produktus jautriai ir itin švelnios priežiūros reikalaujančiai odai SO DELICATE. Dermatologų patikrintas S.O.S. serumas, rekomenduojamas naudoti kartu su SO DELICATE kremu jautriai odai – ypač veikli papildoma priemonė stipriai suerzintai odai raminti.
- Neįprastos pigmentacijos odai: glikolio, pieno, citrinų, salicilo rūgštys, ar jų kompleksai.
Šio tipo odą rūgštimis derėtų valyti vėsesniu metų laiku stengiantis išvengti tiesioginių saulės spindulių. Po procedūrų namuose patariama papildomai naudoti odą balinančias, drėkinančias ir nuo saulės saugančias priemones.
Visame pasaulyje pripažinta „Germaine de Capuccini“ kompanija pigmentuotai odai rekomenduoja naudoti specialiai jai sukurtą apsauginį kremą TIMEXPERT WHITE SPF20, siekiant maksimalaus rezultato, derinant kartu su TIMEXPERT WHITE dėmes koreguojančiu serumu.
Būtina žinoti prieš pradedant rūgštinius valymus
Renkantis rūgštinį veido valymą svarbu turėti pakankami žinių, kaip naudojant rūgštis keičiasi Jūsų oda ir kaip toliau ją išlaikyti sveiką. Rūgštys padidina odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams, taigi, prižiūrint bet kokio tipo odą kasdien patariama saugotis tiesioginių saulės spindulių bei papildomai naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Be to, po procedūrų su rūgštimis derėtų kelioms dienoms atidėti kaitinimąsi pirtyje ar lankymąsi soliariumuose.
Naudojant rūgščių valiklius pašalinamos suragėjusios ląstelės, taip suplonėja epidermis ir sumažėja natūrali odos apsauga, dėl to rūgštinis veido valymas nerekomenduojamas atlikti labai karštomis ar šaltomis oro sąlygomis.
Derėtų atkreipti dėmesį, kad ilgalaikis rūgščių naudojimas gali išsausinti odą, suploninti epidermį ir pažeisti hidrolipidinį odos barjerą. Dėl šių priežasčių kiekvieną kartą prieš atliekant tokio tipo procedūras ir apie vėlesnę priežiūrą namuose būtina pasikonsultuoti su specialistu.
Apie kosmetologę Rasą Tatarūnienę:
Kosmetologijos ekspertė Rasa Tatarūnienė grožio industrijoje patirtį kaupia jau 6 metus. Jos įdirbį ir profesionalumą klientai įvertina sakydami, kad kosmetologės kabinete jomis pasirūpina „angelo rankos“. Kaišiadorių grožio salone „Grožio studija“ dirbanti specialistė neslepia meilės atliekamam darbui ir pabrėžia, kad svarbiausia išklausyti klientą ir išlikti ramiai. Be to, ypač svarbu sekti šiuolaikines tendencijas, išlikti jaunatviškam ir gebėti prisitaikyti prie naujovių.
Baigusi bakalauro ir magistro mokslus Lietuvos Veterinarijos akademijoje specialistė pasuko kitos profesijos keliu ir žinias bei įgūdžius gilino „Femina Bona“ ir „Art of beauty“ grožio mokyklose, neseniai įgijo tarptautinius „Cidesco“, „Infa“ ir „Gold master“ grožio terapeutės diplomus. Kosmetologė tvirtina, kad ateityje labai norėtų pasidalinti sukauptomis žiniomis dirbant pedagoginį darbą.
