Kvapai rengiantis į mokyklą – raminantys ir drąsinantys

Kvapai rengiantis į mokyklą – raminantys ir drąsinantys

Graži ir jauki aplinka, geros emocijos, iš vidaus kylantis džiaugsmas itin gerai padeda suvaldyti stresą. Greitai prasidedantys mokslo metai vaikams dažnai kelia stresą, net tais atvejais, jei jie gerai mokosi. Ką jau ir sakyti apie tuos, kurie eis į pirmąją klasę – atsiveria visiškai naujas pasaulis, pilnas iššūkių. Jie gali net būti didesni, nei suaugusiems einat į naują darbą. Beje, abiems atvejais puikiai padėtų naminis aromaterapijos seansas, nors, tokio neišmėginusiems,  gal  sunkoka tuo patikėti. Aromatų lempa ar net skiautė eteriniais aliejais suvilgyto dailaus audinio gali duoti daug naudos.

Ar mokytoja bus gera, ar su manimi kiti vaikai norės draugauti, su kuo sėdėsiu, ar mokėsiu atsakyti, kai klaus, o ko klaus? Išverskit į suaugusiųjų kalbą ir patys suprasit, kad mažiems žmogiukams nė kiek ne lengviau. Juolab kad jie dažniausiai neturi patirties susidoroti su kylančiais sunkumais ir negali pasiremti savo pačių sėkme, įveikiant panašius sunkumus anksčiau.

Stebuklingoji formulė – viskas bus gerai – veikia tik trumpai ir ne iki galo. Ji ramina mintis, o vidinės maišaties ir įtampos įveikti iki galo tikriausiai nepavyks. Išvakarėse bus sunku užmigti, o rytą įveikti susijaudinimą bei nugalėti baimę, net jei mažasis narsiai ją slėps.

Kur kas geriau nei žodžiai, paveiks kvapai, kurie veikia gilius žmogaus psichikos sluoksnius. Tad pirmoji priemonė – apelsinų eterinis aliejus, kuris ramina persižadinimą, neadekvatų elgesį ir padeda užmigti.

Vėliau jis puikiai pasitarnaus, kai reikės susikaupti ir ramiai sėdėti prie stalo, atliekant namų užduotis. Kaskart pakaks vos 2-3 lašiukų, pilamų į aromatų lempą arba ant druskos ar sodos, jei lempos dar neturite. Geriau palūkėti ir įsigyti tokią, kuri džiugins akis.

Jeigu reikia kiek stipresnio raminamojo efekto, galima vartoti levandų ir pipirmėčių eterinius aliejus. Taip bus įveikti ir baimė, bei nepasitikėjimas savimi. Raminančiai veikia ir kedrų eterinis aliejus.

Po kupinos įspūdžių dienos, vaikams reikia nusiraminimo, bet rytą svarbu  palaikyti tonusą, todėl tiks bergamočių, greipfrutų ir jazminų eteriniai aliejai.

Po pamokų, prireikus sumažinti nuovargį ir padidinti darbingumą, atliekant namų užduotis, gerai veiks rozmarinų eterinis aliejus. Senovės Romoje tuo tikslu moksleiviai sėdėdavo pamokose su rozmarino šakelių vainikais.  Jeigu kitą dieną laukia svarbus kontrolinis darbas, vakare padės levandų eterinis aliejus.

Naujovių stresą įveikti padeda ir jaukų šeimyninio ryšio pojūtį stiprina bei kuria lengvą ir džiaugsmingą, bendrauti skatinančią nuotaiką, jazminų, rožių, apelsinų, mandarinų, citrinų kvapai. Gerą nuotaiką skatina ir vanilės, cinamono bei melisų kvapai.

Vaikų šventei tinkami eterinių aliejų mišiniai

Šventė bus linksma, bet sumažės konfliktų ar  agresijos galimybė.

  1. Citrinos – 3 lašai, apelsinų – 2, ramunėlių – 2.
  2. Levandos – 2, cinamonas – 2, rožių – 3 lašai.
  3. Mandarinų – 3 ir citrinų – 3 lašai.

Patogiausias ir gražiausiai atrodantis būdas namuose paskleisti raminančius, drąsinančius, tonusą suteikiančius bei visus kitus naudingus aromatus, yra aromatų lempa. Jos esmė – ertmė, kurioje telpa keli šaukštai vandens ir keli lašai eterinių aliejų, kaitinama žvake iš apačios. Jei tokios neturite, galima pakeisti dubenėliu, kaitinamu ant labai mažos ugnies.

Gerai kvapus sugeria, o paskui skleidžia, soda ir druska, jas galima supilti į buteliuką, įpilti kelis lašus pasirinkti eterinio aliejaus ir pastatyti ant spintos ar lentynos. Tik šiuo atveju sunkiau dozuoti. Teks po kurio laiko prisiminti ir buteliuką užsukti. Į lempą pilami keli eterinio aliejaus lašai, kurie kartu su vandeniu išgaruoja per tam tikrą laiką.

Svarbu: mažiau yra geriau, eteriniai aliejai gerai veikia, kai jų koncentracija patalpos ore nėra didelė. Jei po 15 min. kvapo nebejaučiate, patikėkite, kad ne dėl to, kad jo nebeliko, tiesiog pripratote ir neskubėkite pilti dar.

Laiko ir naudotojų patikrinti eteriniai aliejai:

  • Citrinos eterinis aliejus: „STYX“ citrinos eterinis aliejus pasižymi orą gryninančiu poveikiu. Apsaugo nuo blogos nuotaikos. Stimuliuoja širdies darbą, mažina temperatūrą. Naudojamas kovojant su votimis, riebią, sukietėjusią odą bei bičių įkandimus.
  • Apelsinų eterinis aliejus: „STYX“ apelsinų eterinis aliejus sukuria lengvą atmosferą, padeda kovoti su stresu. Puikiai tinka celiulito gydymui, odos atnaujinimui, suskeldėjusios odos gydymui. Padeda išvengti dantenų infekcijų, gydo burnos žaizdeles.
  • Vaistinių ramunėlių eterinis aliejus: „STYX“ vaistinių ramunėlių eterinis aliejus padeda atsikratyti skausmo, pykčio ir streso, kovoti su irzlumu ir nervingumu. Kuria harmoningą atmosferą. Naudojamas esant peršalimo ligoms, sinusitui, užkimimui.
  • Levandų eterinis aliejus: „STYX“ levandos eterinis aliejus gydo nemigą, peršalimą, kosulį, sinusitą, gripą. Turi antidepresinį, antispazminį, antiseptinį, raminantį poveikį, mažina stresą, visų rūšių raumenų skausmą. Tinka gydyti spuogus, šalinti inkštirus ir kitas odos problemas. Taip pat mažina plaukų slinkimą.
  • Cinamono eterinis aliejus: „STYX“ cinamono eterinis aliejus suteikia trūkstamos fizinės ir emocinės šilumos, saugumo ir jaukumo jausmą. Padeda įveikti įtampą ir nerimą. Stimuliuoja įkvėptą savijautą ir kūrybingumą. Tinka naudoti esant peršalimui, slogai, žarnyno spazmams, impotencijai, menstruaciniams skausmams, silpnumui ir raumenų skausmams. Cinamono eterinis aliejus skatina širdies, skrandžio ir virškinamojo trakto veiklą. Tinka naudoti įkandus vamzdžiams.
  • Rožių eterinis aliejus: Tai vienas vertingiausių eterinių aliejų. 1 litro rožių eterinio aliejaus gamybai reikia net 3 tonų rankomis rinktų damasko rožių žiedlapių. Rožių eterinis aliejus pasižymi kūną ir mintis harmonizuojančiomis savybėmis. Naudojant šį eterinį aliejų stiprinsite odą, jos atsparumą aplinkos veiksniams, elastingumą. Rožių eterinis aliejus taip pat  efektyvai stabdo odos senėjimą.
  • Mandarinų eterinis aliejus: “STYX” mandarino eterinis aliejus stimuliuoja mąstymą. Tinkamas reabilitacijai po ligų, emocinių ir psichologinių krizių. Efektyviai veikia esant įtampai, nemigai, depresijai, nerimui. Kosmetikoje naudojamas išsausėjusios ir jautrios, suglebusios odos priežiūrai.

Daugiau sertifikuotų ekologiškų „STYX Naturcosmetic“ (Austrija) eterinių aliejų rasite: www.feminabona24.com

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Susisiekite su mumis!

Start typing and press Enter to search