Atsisveikinkite su skilinėjančiais plaukų galiukais

Atsisveikinkite su skilinėjančiais plaukų galiukais

Ruduo ne tik lapų kritimo, bet ir plaukų slinkimo metas?

Skilinėjantys plaukų galiukai… O taip, turbūt visi žinome, ką reiškia neestetiškai atrodantys, nevaldomi ir skilinėjantys plaukų galiukai. Ką daryti, jog plaukai nuo šaknų iki pat galiukų išliktų sveiki, stiprūs ir žvilgantys, – į svarbiausius klausimus šįkart atsako plaukų stilistė Eglė Poderienė.

Kodėl plaukai skilinėja?

Jei jūsų plaukai pradėjo labiau nei įprastai veltis, prarado blizgesį, po galvos trinkimo pastebėjote 1-2 cm ilgio plaukų nuotrupų, reikėtų atidžiau apžiūrėti sausus plaukų galiukus. Pasitaiko atvejų, kuomet plaukai pradeda skilinėti ne tik galiukuose, bet ir kitose plaukų vietose. Tai pirmieji ženklai, pranešantys, kad Jūsų plaukai „serga“, o gal net „miršta“. Plaukų priežiūros specialistė Eglė įvardina keletą priežasčių, dėl ko plaukai išsausėja ir pradeda skilinėti.

 1. Per retai kerpate plaukų galiukus.
 2. Naudojote arba nuolatos naudojate chemines medžiagas, pavyzdžiui, šviesinate, dažote plaukus, renkatės ilgalaikį plaukų tiesinimą, garbanojimą, dažnai maudotės baseine ir kt.
 3. Per dažnai naudojate plaukų formavimo prietaisus ar plaukus džiovinate karšto oro džiovintuvu.
 4. Jūsų plaukai pernelyg išsausėję dėl aplinkos sąlygų: saulės, vėjo ar šalčio.
 5. Netinkamai naudojate plaukų priežiūros priemones. Pavyzdžiui, po plaukų plovimo šampūnu nenaudojate kondicionuojančių priemonių, kurios suglaudžia plaukų žvynelius ir padeda išsaugoti plaukuose esančią drėgmę.
 6. Netinkamai naudojate rankšluostį. Plaukų negalima trinti, pakanka juos gerai paspaudyti ar tiesiog pavaikščioti su rankšluosčiu keletą minučių ir rankšluostis pats sugers perteklinę drėgmę.
 7. Nerūpestingai rišate ar segate plaukus. Rekomenduojama nenaudoti standžių ir stipriai plaukus suspaudžiančių plaukų gumyčių. Verčiau rinkitės spiralines ar bent jau apvilktas medžiaga plaukų gumytes ir kita susegimo ar surišimo priemones.
 8. Jums trūksta vitaminų, patiriate stresą, turite genetinio polinkio į plaukų skilinėjimą, turite kitų sveikatos sutrikimų, galinčių paveikti plaukų augimo procesą.

Kaip išvengti plaukų skilinėjimo?

Jei jau taip nutiko, kad Jūsų plaukų galiukai suskilinėjo, deja, visiškai išspręsti problemos Jums nepadės jokia stebuklinga kaukė ar šampūnas. Vienintelis būdas visiškai atsikratyti suskilinėjusių plaukų galiukų – juos nukirpti. Jei galiukų nepatrumpinsite, plaukai gali pradėti skilinėti vis aukščiau.

Ar galima atstatyti skilinėjančius plaukų galiukus?

 • Reguliariai kirpkite plaukų galiukus. Plaukų galiukus rekomenduojama kirpti po kelis milimetrus maždaug kas du mėnesius. Geriausiai tai tai daryti karštomis žirklėmis, kurios užlydo pjūvio vietą ir plaukai ilgiau išlieka sveiki.
 • Namuose naudokite plaukų galiukus drėkinančias priežiūros priemones. Tam puikiai tiks daugelio mėgstamos KEUNE „Design“ linijos kapsulės sausiems, pažeistiems plaukams „Hair Beauty“, tos pačios linijos serumas plaukų glotninimui „Defrizz“ ir „So pure” linijos žvilgesio suteikiantis serumas „Defrizze shine“. Jei dažniau lankysitės pas savo plaukų stilistą, jis padės ne tik pasirinkti tinkamą šukuoseną, bet ir susigaudyti plaukų priežiūros priemonių gausybėje, patars, kaip puoselėti laukus, pasiūlys naujausias ir efektyviausias plaukams terapijos priemones.
 • Maitinkite ir drėkinkite plaukus. Naudokite plaukų priežiūros priemones, kurios maitina, puoselėja plaukus, subalansuoja galvos odos būklę. Tam ypač tinka KEUNE „Care Line“ plaukų priežiūros produktai, praturtinti svarbiausiais 5 rūšių mineralais: cinku, variu, siliciu, geležimi, magniu. Jei plaukai plonesni, juos ne tik pamaitins, bet ir suteiks apimties KEUNE „Volumizing“ plaukų priežiūros priemonės.
 • Naudokite karščiui atsparias plaukų formavimo priemones. Jei dažnai naudojate plaukų džiovintuvą ar kitus prietaisus, naudokite tam skirtas plaukų priežiūros priemones. Jos padės apsaugoti plaukus nuo karščio, o kartu ir nuo išsausėjimo.Tam puikiai tinka plaukus nuo karščio saugantis KEUNE „Care“ linijos kremas „Vital nutrition arba KEUNE „Blend“ linijos purškiama apsauga nuo karščio „Prep“.
 • Naudokite gerai drėgmę sugeriantį rankšluostį. Plaukus sausinkite švelniais judesiais, netrinkite.
 • Atsargiai šukuokite plaukus ir naudokite Jūsų plaukams tinkamą plaukų šepetį. Nepeškite plaukų juos šukuodamos, būkite švelnios ir kantrios.
 • Neužspauskite plaukų standžiomis plaukų gumytėmis ar segtukais.Šalin gumytes, kurios negyvai užspaudžia plaukus! Naudokite suktas, apvilktas gumytes. Kiekvieną dieną rinkitės vis kitokį plaukų pynimo, rišimo ar segimo būdą.
 • Saugokite ir mylėkite plaukus. Jei planuojate maudytis baseine, kaitintis saulėje ar pirtyje, naudokite galvos apdangalą.
 • Sveikai maitinkitės, nestresuokite, džiaukitės gyvenimu. Visa tai gerina bendrą organizmo būklę ir tuo pačiu plaukų stovį.

Plaukų stilistė – koloristė Eglė Poderienė

Eglė Poderienė
Eglė Poderienė

Eglė Poderienė jau penkerius metus dirba plaukų stiliste ir koloriste. Stipriosiomis savo pusėmis plaukų meistrė laiko gebėjimą efektyviai komunikuoti su klientais ir rasti labiausiai jiems tinkančius sprendimus.

Koloristikos, kirpimų ir plaukų priežiūros pritaikymo praktinės žinios, psichologijos ir komunikacijos, plaukų terapijos išmanymas – visa tai padeda kardinaliai pakeisti Eglės klientų šukuosenas ir sukurti asmeninį įvaizdį.

Poderienė yra baigusi „Femina Bona” meistrų akademiją, įgijusi plataus profilio „Bob“ kirpėjos specialybę, baigusi koloristikos Master class kursus bei nuolat gilina savo žinias įvairiose profesionalių plaukų meistrų mokymuose.

„Esu smalsi, žingeidi ir kūrybiška, nemėgstu monotonijos, todėl nuolat siekiu tobulėti ir kelti savo kvalifikaciją plaukų meistrystės srityje. Be to, esu kvalifikuota pedagogė ir, nors ir nedirbu šioje srityje, švietėjiška veikla man yra artima. Todėl su kiekvienu, kuriam kyla klausimai dėl plaukų priežiūros, noriai dalinuosi turimomis žiniomis. Tinkama plaukų priežiūra prasideda nuo žinojimo ir tik tada žinių taikymo. Padėti žmonėms yra mano prigimtinis pašaukimas, todėl ateityje planuoju ir savo salono įkūrimą“, – teigia plaukų stilistė.

Rodos, išvengti plaukų skilinėjimo ir turėti gyvybingus ir gražius plaukus, nėra taip jau sudėtinga – tereikia tik šiek tiek daugiau dėmesio, meilės ir rūpesčio savo plaukams. Geriausi sprendimai profesionaliai plaukų priežiūrai – www.feminabona24.com

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Susisiekite su mumis!

Start typing and press Enter to search