Garbanų inspiracijos: tobulų bangų formavimas namuose

Garbanų inspiracijos: tobulų bangų formavimas namuose

Garbanos – tarsi nerašytas ypatingų progų aprangos kodas, kiekvienai moteriai suteikia valiūkiškumo, moteriškumo ir elegancijos. Visgi, dažnai tvarkingų ir purių plaukų bangų formavimas namuose tampa neįmanoma misija, verčiančia nuleisti rankas ir eilinį kartą šventei pasirinkti saugią kasdieninę šukuoseną.

Apie tai, kaip formuoti ir prižiūrėti garbanas, kurios atlaikys net ir intensyviausią šventinio maratono sūkurį kalbamės su ilgametę patirtį turinčia plaukų stiliste Arina Lapėniene.

Turiu tiesius plaukus, bet trokštu garbanų: misija (ne)įmanoma?

Anot plaukų meistrės ir stilistės, garbanų formavimo būdų namuose yra gana daug. Vis dar gana dažnai naudojamas klasikinis šaltasis garbanojimo būdas – suktukai. Turinčios natūraliai besigarbanojančius plaukus, garbanas formuoja plaukų džiovintuvu su difuzoriaus antgaliu. Norinčios greito rezultato, garbanas formuoja su elektros prietaisais – įvairaus diametro suktukais, tiesintuvu ir pan.

Grožio salone profesionalai siūlo cheminį sušukavimą, kuriam naudojami cheminiai preparatai. Nepaisant naudojamų pažangių cheminių priemonių, toks plaukų formavimo būdas, anot A. Lapėnienės, vis dar stipriai žaloja plauką.

„Kiekvienos procedūros efektyvumas ir rezultatas priklauso nuo pačio plauko. Vieno recepto visoms moterims nėra ir negali būti. Viskas priklauso nuo norimos šukuosenos, plaukų būklės ir struktūros. Vienos, norėdamos turėti trokštamas garbanas kokios nors šventės proga, eina miegoti su plaukų suktukais ar plaukus garbanoja su žnyplėmis ir kelias paras džiaugiasi puikia šukuosena. Kitoms tokie plaukų formavimo būdai visiškai netinka ir padėti gali tik profesionalūs stilistai“, – teigia A. Lapėnienė.

Anot jos, sunkiausiai garbanoms „pasiduoda“ ploni ir nedažyti, lengviausiai – vidutinio pažeistumo, dažyti, šiek tiek porėti plaukai.

Dažniausiai daromos plaukų garbanojimo klaidos

Plaukų stilistė, paklausta apie plaukų garbanų tendencijas, teigia, kad šiuolaikinė mada yra labai patogi – kas Jums labiausiai tinka, tas ir madinga. Nepaisant to, kad pasaulinis podiumas diktuoja laisvų ir natūraliai krentančių banguotų plaukų tendencijas, A. Lapėnienė ragina nepamesti galvos ir atkreipti dėmesį į dažniausiai daromas klaidas.

  1. „Persotinimas“ plaukų priežiūros priemonėmis. Prieš plaukų garbanojimą rekomenduojama nenaudoti didelio kiekio ir/ar stiprios kaukės, kondicionieriaus.
  2. Netinkamas džiovinimas. Tiek plaukų perkaitinimas, tiek nepakankamas išdžiovinimas neduos trokštamo rezultato – negalima garbanoti perkaitintų arba drėgnų plaukų.
  3. Neteisingas garbanų formavimas. Garbana turi būti susukta iš pirmo karto – tos pačios sruogos negalima sukti kelis kartus.
  4. Netinkamos plaukų formavimo priemonės. Rekomenduojama naudoti tik kokybiškas plaukų formavimo priemones.

Plaukų garbanojimas namuose: ką reikia žinoti

Jei Jūsų plaukai natūraliai garbanojasi, garbanoms paryškinti plaukų stilistė rekomenduoja nauoti KEUNE „Care“ linijos produktus, skirtus garbanotiems plaukams. Šių produktų sudėtyje esantis keratinas atstato ir stiprina plauko struktūrą, suteikdamas garbanoms stiprumą, kondicionavimą bei apsaugą.

Išplovus galvą, truputį pradžiūvusius plaukus reikėtų patepti riešuto dydžio KEUNE „Care“ linijos „Curl Control Defining Cream“ kremu, švelniai „paminkyti“ garbanas ir leisti natūraliai džiūti arba džiovinti su difuzoriaus antgalį turinčiu plaukų džiovintuvu. Kremas išryškins garbanas, sumažins plaukų pasipūtimą, suteiks garbanoms daugiau blizgesio, minkštumo, elastingumo visą dieną.

Jei Jūsų plaukai natūraliai tiesūs, tačiau svajojate apie tobulas garbanas, plaukų stilistė rekomenduoja išmėginti natūraliais eteriniais aliejais praturtintas KEUNE „So pure“ formavimo priemones plaukų garbanojimui. Su šiomis priemonėmis galite ne tik suformuoti norimą šukuoseną, bet ir papildomai puoselėti plaukus. Ne paslaptis, jog būtent tinkamos formavimo priemonės leidžia sukurti nepriekaištingą rezultatą.

Plaukų stilistė Arina Lapėnienė pristato 3 tobulų garbanų formavimo žingsnius.

  1. Kruopščiai išplaukite plaukus Jums tinkančiu šampūnu bei pamaitinkite juos kauke arba kondicionieriumi (naudokite minimalų kiekį!).
  2. Naudokite KEUNE „So pure“ stiprios fiksacijos putas „Air forming strong“ bei gerai išdžiovinkite plaukus pakeliant šaknis. Suskirstykite plaukus į kelias sekcijas ir formuokite garbanas gerai įkaitintomis plaukų žnyplėmis.
  3. Garbanų sutvirtinimui naudokite KEUNE „So pure“ linijos stiprios fiksacijos plaukų laką „Texture“.

Apie plaukų stilistę Ariną Lapėnienę

Arina Lapėnienė – 9 metus grožio srityje dirbanti plataus profilio kirpėja, plaukų stilistė. Profesionalė teigia esanti laiminga dirbanti šį darbą, nes tai – jos pašaukimas. Jau susikūrusi nuosavo grožio salono viziją Arina planuoja ją ateityje būtinai įgyvendinti. A. Lapėnienė dirba grožio salone Klaipėdoje „Spartakas“.

Plaukų stilistė Arina Lapėnienė
Turite klausimų ar pasiūlymų?

Susisiekite su mumis!

Start typing and press Enter to search